Blog

Jak znaleźć dobrego Dj-a na wesele? 6 sprawdzonych porad

Chociaż tradycyjne zespoły weselne cieszą się nadal dużą popularnością, nie sposób nie zauważyć, że coraz więcej Młodych Par decyduje się na wynajęcie Dj-a weselnego. Co wpływa na taki wybór? Oprócz niższego kosztu usługi dochodzą kwestie związane z preferencjami muzycznymi – lubimy bawić się przy znanych i lubianych kawałkach w oryginalnym wykonaniu. W dzisiejszym wpisie skupimy się więc na tym, jak znaleźć dobrego didżeja na wesele.

Jak wybrać dobrego Dj-a na wesele?

Z artykułu dowiesz się, jak znaleźć dobrego Dj na wesele:

#1: Poszukiwanie DJ-a weselnego zacznij z odpowiednim wyprzedzeniem 

Przede wszystkim poszukiwania Dj-a na wesele należy rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Wzięci Dj-e mają zarezerwowane terminy nawet z rocznym wyprzedzeniem. Wynika to z ogromnego boomu ślubnego, jaki panuje w ostatnich latach w naszym kraju. Warto więc dużo wcześniej dokonać wstępnej rezerwacji niż potem denerwować się, że nasz faworyt w danym terminie ma już inne wesele. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy przyjęcie organizujemy w gorącym dla branży okresie, czyli od maja do października.

#2: Zrób rozeznanie – przejrzyj opinie o Dj-u, rekomendacje, popytaj znajomych 

Jak zwykle w przypadku tego typu usług trzeba wcześniej zrobić dobry research. Nie należy ,,kupować kota w worku”, gdy chodzi o najpiękniejszy dzień w życiu. Dobrze jest wcześniej poszukać opinii lub podpytać inne osoby, u których grał ten sam Dj.

#3: Umów się na spotkanie z didżejem weselnym 

Zanim zarezerwujecie termin i zapłacicie zaliczkę, koniecznie umówcie się na spotkanie. Jeżeli ktoś wam po prostu ,,przypasuje”, znajdziecie z nim wspólny język, to duża szansa, że ta osoba najlepiej sprawdzi się w tej roli. W trakcie takiego spotkania koniecznie trzeba zapytać o kilka najważniejszych kwestii. Przede wszystkim, czy jest możliwość dostarczenia swojej listy konkretnych utworów, czy DJ będzie miał dostęp do wszystkich utworów, jak długie robi przerwy, czy ma jakieś specjalne wymagania techniczne, czy goście mogą zamawiać dedykacje itp.

#4: Pamiętaj, nie każdy DJ weselny jest dobrym wodzirejem 

Szukając Dj-a na wesele, warto skupić się na DJ-ach wodzirejach weselnych.
Taka osoba, prócz tego, że puści muzykę, z pewnością uprzyjemni zabawę gościom. Wodzirej weselny ma pomóc w budowaniu atmosfery, zachęcaniu do zabawy, jednak nie powinien dominować imprezy. Zadaniem wodzireja jest m.in. zaproszenie Pary Młodej do pierwszego tańca, wznoszenie toastów, namawianie gości do zabaw na parkiecie. O skuteczności wodzireja raczej decydują jego zdolności interpersonalne i cechy charakteru, jednak warto zwrócić uwagę również na jego prezencję. Wodzirej musi prezentować się nienagannie. Nie oznacza to garnituru skrojonego na miarę, ale jego strój powinien być elegancki i dostosowany do okazji. Powinna go też cechować wysoka kultura osobista.

#5: Sprawdź doświadczenie Dj-a

Wybierając Dj-a weselnego, warto postawić na takiego, który ma duże doświadczenie w branży. Jest wiele pseudo Dj-ów kupujących najtańszy i najsłabszej jakości sprzęt, co najczęściej odbija się na jakości świadczonych usług i zadowoleniu gości. Można wcześniej zapytać o referencje, a także poprosić o portfolio – niektórzy DJ-e posiadają przykładowe filmiki z prowadzonych wesel.

#6: Zwróć uwagę na obszar działalności Dj-a

Dość istotną kwestią jest lokalizacja sali weselnej oraz dystans, jaki Dj musi pokonać, aby tam dotrzeć. Jeżeli organizujecie wesele w Krakowie, to najlepszym rozwiązaniem byłoby znalezienie Dj-a weselnego z Małopolski lub okolic, który będzie miał dogodny dojazd. Wiadomo, że zbyt długie dystanse generują dodatkowe koszty, które musi pokryć Młoda Para.

#7: Zapytaj Dj-a o sprzęt 

Profesjonalny Dj weselny powinien posiadać dobry sprzęt i umieć go perfekcyjnie posługiwać. Ważna jest odpowiednia akustyka i inne techniczne aspekty. Wysokiej jakości sprzęt daje pewność, że muzyka będzie płynna i między kawałkami nie będzie długich przerw.

Gdzie szukać Dj-a na wesele?

Znalezienie Dj-a na wesele wcale nie jest tak łatwą sprawą, jak by się mogło wydawać. Internet jest pełen osób, które świadczą niezbyt profesjonalne usługi. Aby wesele nie okazało się fiaskiem, warto korzystać z usług profesjonalnych firm, takich jak Twój Dzień. Jesteśmy organizatorem imprez ślubnych w Krakowie i Małopolsce. Zapewniamy nie tylko oprawę muzyczną wesela, ale również jesteśmy do dyspozycji naszych klientów na każdym etapie przygotowań.

Zastanawiasz się nad muzyką weselną? Zapraszamy do naszego artykułu: Zespół czy dj? Jaką oprawę muzyczną warto wybrać na wesele?

Chcesz zagwarantować swoim gościom weselnym niezapomniane wrażenia?
Zadzwoń do nas!
501 044 852