Blog

Przegląd pytań, które warto zadać dj-owi przed weselem

Nie da się ukryć, że muzyka na weselu odgrywa bardzo ważną rolę. Nic więc dziwnego, że wybór dobrego Dj-a weselnego lub orkiestry wielu Parom Młodym spędza sen z powiek. Jeżeli jesteś właśnie na etapie wyboru oprawy muzycznej na swoje wesele, koniecznie przeczytaj nasz artykuł, w którym podpowiadamy, o co zapytać Dj-a, by mieć pewność, że dokonujesz właściwego wyboru.

Pytania do dj weselnego

Z artykułu dowiesz się, o co zapytać Dj weselnego:

#1: zapytaj Dj-a o repertuar

To od muzyki w dużej mierze zależy, jak goście będą bawić się na weselu. Warto więc wcześniej ustalić listę piosenek, które będą grane na przyjęciu. Największą zaletą Dj-ów jest zwykle to, że mamy ogromną bazę utworów do wykorzystania. Nie zmienia to jednak faktu, że każdy z Dj-ów może mieć swój własny styl grania, dlatego dobrą praktyką jest wcześniej z nim porozmawiać o swoich preferencjach, by nie rozczarować się, gdy przygotowuje on dla nas wszystkie kawałki disco-polo. Można też samemu przygotować listę piosenek, które chcemy, aby puszczono na naszym weselu. Lista utworów powinna uwzględniać potrzeby osób w różnym wieku.

#2: zapytaj o sprzęt, jakim się posługuje Dj

Profesjonalny Dj weselny powinien odznaczać się wysokiej jakości sprzętem grającym. Im bardziej profesjonalny sprzęt, tym ciekawsza oprawa muzyczna wesela. Dobry sprzęt to również mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia usterek. Na wyposażeniu każdego Dj-a powinna znaleźć się nie tylko konsola i sprzęt nagłaśniający, ale również światła, które stworzą odpowiednią oprawę wizualną.

#3: zapytaj Dj-a o jego doświadczenie

Doświadczenie to gwarancja sukcesu. Im większa liczba prowadzonych imprez, tym większe prawdopodobieństwo, że Dj sprosta zadaniu. Dzięki doświadczeniu w prowadzeniu wesel Dj będzie w stanie lepiej ,,zabawić” gości, a także odnaleźć się w każdej sytuacji, nawet tej najmniej oczekiwanej. Doświadczenie Dj-a przekłada się również na umiejętność współpracy m.in. z fotografem czy kamerzystą. Dobrą praktyką jest poproszenie Dj-a o pokazanie filmików z prowadzonych wesel, a także o referencje.

#4: zapytaj, czy Dj podpisuje umowę przed weselem

Na rynku istnieje wiele Dj-ów ,,amatorów”, którzy nie posiadają swojej działalności gospodarczej, a więc w świetle prawa nie są jednostkami prawnymi. Pamiętaj, że tylko podpisując umowę z zarejestrowaną firmą, masz pewność, że w razie jakichkolwiek odstąpień od umowy przysługuje ci prawo do odszkodowania. Coraz częściej słyszy się o tym, że Dj miesiąc przed weselem ,,wystawił” Młodych. Aby oszczędzić sobie tego typu sytuacji, zawsze warto wybierać wyłącznie sprawdzone firmy.

#5: zapytaj, do której Dj będzie grał na weselu i jakie długie przerwy robi pomiędzy ,,setami”

Dobrze jest również ustalić z Dj-em, do której godziny chcemy, by przyjęcie potrwało. Najgorsze, co może się przytrafić, to sytuacja, gdy goście wykazują jeszcze spore chęci do zabawy, a Dj zbiera swoje manatki. Jeżeli okaże się, że wesele będzie trwało dłużej niż to wcześniej było planowane, warto od razu ustalić cenę każdej kolejnej rozpoczętej godziny. Od tego, jak często będą puszczane kawałki, w dużym stopniu zależy to, jak dobrze będą bawić się nasi goście. Dla osób roztańczonych zbyt częste przerwy mogą być irytujące. Dobry Dj sam powinien wiedzieć, kiedy zwolnić tempo i zaprosić gości ,,na jednego”, a kiedy to tempo ,,podkręć”. Ważny jest odpowiedni balans pomiędzy czasem zabawy a przerwami.

#6: zapytaj, czy Dj ma jakieś ,,ukryte” usługi niewliczone w cenę

Zdarza się, że niektórzy Dj-e mają w ofercie usługi, za które dodatkowo trzeba zapłacić. Dobrze jest mieć tego świadomość i od razu wprost zapytać, czy jest coś, co nie jest wliczone w cenę. Dzięki temu będziesz mieć jasno postawioną sprawę i w dniu wesela nic cię nie zaskoczy.

#7: zapytaj, w co Dj będzie ubrany na weselu

Z pozoru wydaje się to być mało istotna kwestia, jednak z pewnością nikt by nie chciał, aby na weselu Dj zjawił się w zwykłym T-shircie i przetartych jeansach. Oczywiście nie musi on od razu zakładać fraku, jednak ważne jest, by wyglądał elegancko i schludnie.

Pamiętaj, że Dj to nie wodzirej

Nie każdy Dj jest wodzirejem, a przecież, prócz muzyki, potrzebujemy kogoś, kto poprowadzi nasze wesele, zachęci gości do zabawy, będzie miał nad wszystkim kontrolę od samego początku aż do ostatniego gościa. Na duże wesela, ale nie tylko, polecamy wybierać składy dwuosobowe, w których to Dj pracuje w parze z wodzirejem. Takie duety to gwarancja udanego wesela.

Nie wiesz, którego Dj-a wybrać na swoje wesele? Odsyłamy Cię do artykułu: Jak znaleźć dobrego Dj-a na wesele? 6 sprawdzonych porad

Chcesz zapewnić swoim gościom znakomitą oprawę muzyczną?
Zadzwoń do nas!
501 044 852